Zatrzymani za pobicie - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie

Data publikacji 25.02.2015

Wczoraj kryminalni z I białostockiego komisariatu zatrzymali trzeciego z mężczyzn podejrzanych o pobicie, do jakiego doszło w miniony weekend w centrum miasta. Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów. Grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z minionego piątku na sobotę, około godziny 1.30, policjanci Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali pijanego i agresywnego 20-latka, który przed jednym z pubów w centrum miasta bił mężczyznę. Będący z napastnikiem koledzy widząc nadjeżdżający radiowóz uciekli. Z ustaleń mundurowych wynika, że 20-latek wyszedł z lokalu i zażądał od stojących obok mężczyzn papierosa. Gdy spotkał się ze zdecydowana odmową, wrócił do pubu i powiedział swoim kompanom, że idzie bić na zewnątrz. Chwilę później do bójki włączyło się jego trzech pozostałych kolegów. Czterej zaatakowani białostoczanie zostali dotkliwie pobici. Wszyscy odnieśli poważne obrażenia twarzy i głowy. W wyniku intensywnej pracy już kilkanaście godzin później policjanci z I białostockiego komisariatu zatrzymali kolejnego z podejrzanych o to przestępstwo. Natomiast trzeci - 21-latek wpadł w ręce mundurowych wczoraj rano. Funkcjonariusze ustalili również personalia czwartego z mężczyzn. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Podejrzani ze szczegółami opowiedzieli, że pretekstem do wywołania bójki była odmowa poczęstowania papierosem. Teraz mężczyźni za pobicie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl