Odzyskane silniki - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane silniki

Data publikacji 24.04.2015

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Augustowie ujawnili pochodzące najprawdopodobniej z przestępstwa 2 silniki do łodzi motorowych o łącznej szacunkowej wartości około 36 tysięcy złotych oraz zatrzymali mężczyznę przewożącego silniki.

Augustowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej w ramach wspólnych działań prowadzonych pod kątem legalności pochodzenia pojazdów zatrzymali w Augustowie do kontroli samochód osobowy marki audi. Kierujący nim obywatel Litwy przewoził dwa silniki do łodzi motorowych marki yamaha oraz evinrude. Szczegółowa kontrola ich legalności pochodzenia ujawniła rozbieżności pomiędzy oryginalnymi elementami zabezpieczeń, a tymi znajdującymi się na silnikach. Szacunkowa wartość silników to około 36 tysiecy złotych. Kierowca oświadczył, że miał je przewieźć z Kowna do Dorohuska za 100 euro. Mężczyzna został zatrzymany.

źródło – POSG

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl