Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend na podlaskich drogach – podsumowanie działań policjantów

Data publikacji 04.05.2015

5 wypadków drogowych, brak ofiar śmiertelnych, 8 osób rannych, 68 kierowców zatrzymanych po alkoholu – to bilans tegorocznego długiego weekendu.

Podczas tegorocznego minionego długiego weekendu począwszy od 30 kwietnia do 3 maja podlascy policjanci na drogach województwa odnotowali 8 wypadków drogowych. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie zginał, natomiast 8 osób zostało rannych. Ponadto w tym czasie mundurowi zatrzymali 68 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu kierujący stracili prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Funkcjonariusze z podlaskiej drogówki pełniąc służbę w czasie tych kilku wolnych dni dbali o poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa, a tym samym ograniczenie liczby wypadków. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Mundurowi kontrolowali również wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl