Prawosławne obchody święta patrona Policji - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prawosławne obchody święta patrona Policji

Data publikacji 22.11.2015

Święty Michał Archanioł to patron Policji. W miniony piątek w Białymstoku odbyły się prawosławne obchody jego święta.

W miniony piątek o godzinie 17.30 w cerkwi pod wezwaniem Świętej Sofii – Mądrości Bożej Hagia Sophia w Białymstoku przy ulicy Trawiastej odbyły się prawosławne obchody święta patrona Policji Świętego Archanioła.

Nabożeństwo dziękczynne „Molebien” do Świętego Archanioła Michała za Ojczyznę i jej służby - w szczególności za funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodziny sprawowane było przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba oraz Jego Ekscelencję Biskupa Siemiatyckiego Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojska Polskiego w otoczeniu kapłanów służb mundurowych. Gospodarzami uroczystości byli Prawosławny Kapelan Podlaskiej Policji Ksiądz Anatol Konach, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

W uroczystościach uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Sławomir Mierzwa, komendanci komend miejskich i powiatowych Policji naszego województwa, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji garnizonu podlaskiego. W nabożeństwie udział wzięła także Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Irena Doroszkiewicz.

Na uroczystym nabożeństwie nie zabrakło również policyjnej kompanii honorowej oraz pocztów sztandarowych. Zebrani modlili się w intencji wszystkich służb mundurowych. Na zakończenie Jego Ekscelencja bp Jerzy w ciepłych słowach podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną i trudną służbę. Podkreślił, że docenia bardzo ważną rolę Policji w społeczeństwie, zaś  Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku podziękował Jego Ekscelencji bp Jerzemu za wsparcie duchowe tak potrzebne funkcjonariuszom w ich codziennej służbie.

Obchody święta patrona Policji swoją obecnością i śpiewem uświetnił Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl