Niebezpieczny poniedziałek na terenie Łomży - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny poniedziałek na terenie Łomży

Data publikacji 02.02.2016

Dwie osoby w ciężkim stanie w szpitalu, trzy uszkodzone pojazdy - to wynik zdarzeń drogowych, jakie miały miejsce wczoraj na terenie Łomży. Przyczyny i okoliczności obu wypadków wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 6 rano na ul. Wojska Polskiego w Łomży. Kierujący pojazdem marki vw sharan - jadąc ul. Wojska Polskiego w kierunku centrum nie udzielił pierwszeństwa dwóm osobom pieszym przechodzącym po oznakowanym przejściu. W wyniku wypadku 79-latek i 92-latka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. 40-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Przed godziną 14.00 dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu, tym razem na ul. Sikorskiego. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący osobową toyotą wyjeżdżając z ul. Szerokiej w lewo, w Sikorskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu bmw jadącemu lewym pasem w kierunku ul. Nowogrodzkiej. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący toyotą. Poszkodowany trafił do szpitala.

Łomżyńscy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności tych zdarzeń apelując jednocześnie do kierujących o rozwagę, stosowanie się do znaków i oznaczeń drogowych oraz przewidywanie sytuacji, jakie mogą wystąpić na drodze.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl