Spotkanie z seniorami na terenie gminy Piątnica - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami na terenie gminy Piątnica

Data publikacji 02.02.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się z seniorami Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Górkach Sypniewo, gm. Piątnica. Mundurowi przekazywali osobom starszym porady związane z ich bezpieczeństwem.

Wczoraj policjanci odwiedzili Dzienny Dom „SENIOR - WIGOR” w Górkach Sypniewo, na terenie gminy Piątnica, gdzie w ramach działań profilaktycznych mówili o bezpieczeństwie osób starszych. Mundurowi przekazali seniorom informacje o  tym, jak ustrzec się przed oszustami działającymi metodą na „wnuczka”, „siostrzeńca” czy „policjanta”. Funkcjonariusze w czasie tej niecodziennej wizyty opowiedzieli o schematach działania oszustów i sposobach jakimi posługują się w celu wyłudzania pieniędzy oraz przedstawili metody zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. W związku z tym, że m. Górki Sypniewo położona jest w ciągu drogi krajowej nr 61 policjanci przekazali osobom starszym także treści dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze w szczególności zwrócili uwagę na to, jak ważna jest ich widoczność na drodze, a to dzięki noszeniu elementów odblaskowych. Na koniec spotkania łomżyńscy policjanci zaapelowali, by w każdym przypadku podejrzenia próby oszustwa – informować o wszystkim Policję. Ponadto każda z osób otrzymała ulotkę informacyjną „NIE DAJ SIĘ NABRAĆ - na wnuczka i na policjanta” oraz elementy odblaskowe.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl