Nierozsądny kierowca ciężarówki na łomżyńskim odcinku DK64 - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nierozsądny kierowca ciężarówki na łomżyńskim odcinku DK64

Data publikacji 03.02.2016

Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki na drodze krajowej 64 zatrzymali 29-letniego kierowcę ciężarówki, który naruszył szereg przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym.

Dzisiaj, tuż po godzinie 7 funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki patrolując trasę krajową 64, w miejscowości Wizna zauważyli poruszającego się z dużą prędkością tira. Videorejestrator zarejestrował, że auto jedzie 86 km/h tj. o 36 km/h za dużo jak na jazdę w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Po dokładnej kontroli 29-letniego kierującego okazało się, że nie jest to jego pierwsze przekroczenie prędkości. W listopadzie ub. roku decyzją starosty mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Poprzednim razem kierował jednak samochodem osobowym i jechał ponad 100 km/h. W czasie kontroli okazało się również, że nie posiadał dokumentów na pojazd tj. dowodu rejestracyjnego i polisy OC na naczepę. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili, że w pojeździe znajduje się niedozwolone urządzenie w postaci magnesu, które zakłócało działanie tachografu. 29-latek został ukarany mandatem za ingerencję w urządzenie rejestrujące czas pracy. Natomiast za jazdę bez uprawnień, nadmierną prędkość oraz brak dokumentów mężczyzna odpowiadać będzie przed sądem. Za wyczyny nieodpowiedzialnego kierowcy odpowie też jego pracodawca - właściciel firmy przewozowej.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają… Lekkomyślność kierowców w podobnych sytuacjach często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego mundurowi apelują do kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz rozsądne i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl