Dzień Bezpiecznego Internetu z łomżyńskimi policjantami - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpiecznego Internetu z łomżyńskimi policjantami

Data publikacji 09.02.2016

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łomży, już po raz kolejny, włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkania z młodzieżą mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. O zagrożeniach płynących z sieci rozmawiali wczoraj z uczniami szkoły podstawowej w Jarnutach.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie związane z nim działania realizowane są pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Wczoraj łomżyńscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi klas VI-IV ze szkoły podstawowej w Jarnutach. Korzystając z prezentacji multimedialnej, zwrócili uwagę, że wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się też skala zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój młodego człowieka. Słuchacze dowiedzieli się także, jak unikać zagrożeń oraz jakie zachowania są w sieci zabronione. Podczas prelekcji policjanci zwrócili uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu. Na zakończenie policjanci podkreślili fakt, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z użytkowników ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

 

Pliki do pobrania

  • 310.29 KB