Zatrzymania i areszty w sprawie narkotykowej - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszty w sprawie narkotykowej

Data publikacji 22.03.2016

Zarzuty wprowadzenia do obrotu blisko 25 kg substancji psychotropowych, a także udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, posiadanie i udzielanie takich środków usłyszeli zatrzymani przez policjantów mieszkańcy powiatu łomżyńskiego, ostrołęckiego i kolneńskiego w wieku od 19 do 33 lat. Wobec siedmiorga z nich sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. To efekt wspólnych działań łomżyńskich i białostockich policjantów pracujących nad śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w wyniku realizowanych czynności w prowadzonym od kilku miesięcy śledztwie dotyczącym wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków, w ubiegły piątek zatrzymali 24 – letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzenie do obrotu blisko 25 kilogramów substancji psychotropowych w postaci mefedronu wartości ponad 1 200 000 tyś. zł. Wcześniej, w skutek żmudnej i intensywnej pracy nad tą sprawą, funkcjonariusze kilkukrotnie wkroczyli do mieszkań na terenie powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i ostrołęckiego. Wynikiem policyjnych akcji w styczniu, w lutym i marcu br. było zatrzymanie siedmiu osób w wieku od 19 do 33 lat, podejrzanych o udział  w tym procederze. Osoby te usłyszały między innymi zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także substancji psychotropowych oraz udzielanie takich środków. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli wtedy blisko 3,5 kg dopalaczy, marihuanę i amfetaminę oraz pochodzące z przestępczego procederu pieniądze. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Łomży wobec pięciu z zatrzymanych wtedy mężczyzn i jednej kobiety zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj do aresztu trafił także zatrzymany w piątek 24-latek. Za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl