Odpowie za kradzież i usiłowania kradzieży z włamaniem - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież i usiłowania kradzieży z włamaniem

Data publikacji 24.04.2016

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego i przyczepy kempingowej. Okazało się, że przebywający w Łomży mieszkaniec Rumii może być także odpowiedzialny za kradzież portfela z dokumentami i telefonu komórkowego. Teraz zajmie się nim sąd.

W miniony czwartek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 34-latka podejrzanego o włamania do samochodu osobowego i przyczepy kempingowej. Do zdarzeń tych doszło w połowie miesiąca na terenie miasta. Sprawca w nocy wybił szybę w drzwiach hondy i dostał się do wnętrza samochodu, a kolejnej w podobny sposób wszedł do stojącej na parkingu przyczepy kempingowej. W obu przypadkach nic nie zginęło, ale powstałe w wyniku włamania straty pokrzywdzeni oszacowali w sumie na około 1200 złotych. Intensywna praca policjantów pozwoliła także na kolejne ustalenia. Okazało się, że mężczyzna może mieć związek również z kradzieżą portfela z dokumentami, pieniędzmi i telefonem komórkowym, do której doszło w nocy w ubiegłą niedzielę. Wtedy to mieszkaniec Łomży, podczas przypadkowej rozmowy, zaproponował nocleg nieznajomemu mężczyźnie, który skarżył się na to, że nie ma gdzie przenocować, a ten podczas snu okradł gospodarza. Podejrzany o te przestępstwa mieszkaniec Rumii usłyszał już zarzuty. Ponadto wyszło na jaw, że 34-latek działał w warunkach recydywy. Teraz za swoje postępowanie odpowiadał będzie przed sądem.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl