Nowi policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu Policji - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu Policji

Data publikacji 10.06.2016

33 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan inspektor Daniel Kołnierowicz.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 33 policjantów, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku Panem inspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie. Następnie 10 z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, 5 do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, po 3 do KMP w Suwałkach i KPP w Hajnówce, po 2 do jednostek: w Łomży, Mońkach, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem, oraz po 1 do komend w: Augustowie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach i Zambrowie.

Nowoprzyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też liczyć na gratulacje i uściski od sowich bliskich i przyjaciół, którzy uczestniczyli w tej niecodziennej uroczystości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl