Działania „Prędkość” na Podlasiu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość” na Podlasiu

Data publikacji 06.07.2016

Policjanci podlaskiej drogówki przeprowadzili wczoraj na drogach województwa kolejne działania „Prędkość”. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosowali się do ograniczeń prędkości i nie obyło się bez mandatów.

Wczoraj, na terenie całego województwa, blisko 170 podlaskich policjantów pionu ruchu drogowego prowadziło działania „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali ruch na ciągach komunikacyjnych Podlasia wykorzystując do tego celu ponad 50 ręcznych mierników prędkości oraz 14 policyjnych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 800 pojazdów i kierujących. Niestety, ale okazało się, że aż ponad połowa spośród nich przekroczyła dozwoloną prędkość, z czego prawie 90 to były pojazdy zarejestrowane za granicą. W sumie policjanci w czasie działań za popełnione wykroczenia ukarali mandatami 430 osób.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone w przyszłości i apelują do kierowców o rozsądek, odpowiedzialność na drodze i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Ładowanie odtwarzacza...