Policjanci odzyskali skradziony ciągnik - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik

Data publikacji 26.07.2016

Podlascy policjanci i mundurowi z KWP w Radomiu oraz Lublina odzyskali skradziony ciągnik. Funkcjonariusze zatrzymali w związku ze sprawą dwóch mężczyzn w wieku 25 oraz 45 lat. Do kradzieży doszło w połowie lipca tego roku, w jednej z podłomżyńskich miejscowości. Wartość pojazdu właściciel oszacował na 150 tys. zł. Sąd wobec mężczyzn zastosował poręczenia majątkowe oraz policyjny dozór.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy współpracy z kolegami z Radomia i Lublina w minioną sobotę zatrzymali na drodze krajowej nr 50, na trasie prowadzącej do miejscowości Góra Kalwaria ciężarówkę marki Renault Premium. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że na skrzyni ładunkowej pojazdu może być przewożony ciągnik rolniczy (skradziony w lipcu tego roku z jednaj z posesji w gminie Śniadowo). Po sprawdzeniu ciężarówki okazało się, że podejrzenia policjantów były uzasadnione. W naczepie pojazdu mundurowi odnaleźli skradziony pojazd marki Deutch–Fahr, który figurował w systemach policyjnych jako utracony na terenie działania łomżyńskiej jednostki Policji. W związku z tą kradzieżą policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 25 oraz 45 lat. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanych zastosował poręczenia majątkowe i dozór Policji.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl