„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w Łomży - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” w Łomży

Data publikacji 01.08.2016

Łomżyńscy policjanci w weekend prowadzili działania „Trzeźwa gmina” w ramach ogólnopolskiego programu „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Ta ogólnopolska inicjatywa skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, a także ma przeciwdziałać społecznemu przyzwoleniu na „jazdę na podwójnym gazie”.

W miniony weekend policjanci łomżyńskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwa gmina”, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 600 kierowców. Podczas dwudniowych działań akcji funkcjonariusze zatrzymali 2 kierujących, którzy postanowili kierować swoimi pojazdami pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Ok. godz. 16.30 na trasie relacji Łomża - Podgórze policjanci przerwali podróż 36-letniemu kierowcy opla, u którego w organizmie stwierdzono 3,5 promila alkoholu. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w centrum Łomży  funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę  kierującego rowerem, który miał blisko 1,5 promila alkoholu. Obaj kierujący za jazdę na „podwójnym gazie” odpowiadać będą przed sądem.

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców oraz braku przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl