Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, podlaska Policja apeluje - pamiętajmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.08.2016

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody, będzie w tym czasie wypoczywało nad wodą. Z powodu wakacyjnych powrotów na drogach województwa zrobi się tłoczno. Podlaska Policja przypomina i apeluje do wszystkich o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów, tak by te ostatnie wakacyjne dni były bezpieczne.

Rozpoczyna się ostatni weekend tegorocznych wakacji. Na drogach będzie panował wzmożony ruch. Policjanci apelują wiec o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Na terenie całego województwa podlaskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą  policjanci. Mundurowi zwracać będą uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie fotelików ochronnych do przewozu dzieci. Funkcjonariusze będą sprawdzać także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci przypominają, aby przy dłuższej podróży zaplanować postój i odpoczynek. Zmęczony lub niewyspany kierowca ma osłabiony refleks, zmniejszoną zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może nawet zasnąć za kierownicą.

Mundurowi apelują także do osób wypoczywających nad wodą. W ten ostatni sierpniowy weekend prognozy przewidują słoneczną pogodę, sprzyjającą letnim kąpielom. Pamiętajmy jednak, że jezioro, czy rzeka to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także zagrożenia. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga rodziców sprawujących opiekę nad dziećmi i przezorność osób wypoczywających.

Pamiętajmy, że od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo. Reagujmy więc na lekkomyślność czy brawurę uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl