Łomżyńscy policjanci pełnią służbę na wodach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńscy policjanci pełnią służbę na wodach

Data publikacji 11.09.2016

Od początku maja tego roku łomżyńscy motorowodniacy z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego pełnią służbę na wodzie. W ramach patroli z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej mundurowi kontrolują linię brzegową, zwracając uwagę na osoby nielegalnie łowiące ryby. W sezonie wakacyjnym patrole dbały także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

Wprawdzie wakacje się skończyły, ale pogoda dopisuje i zachęca mieszkańców Łomży do korzystania z wypoczynku nad wodą. Jeszcze do końca września patrol wodny z Komendy Miejskiej Policji w Łomży pływał będzie po rzekach regionu. Łomżyńscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, zwracają uwagę na tereny przybrzeżne I wypatrują amatorów nieodpowiedzialnych zabaw w pobliżu dzikich kąpielisk. Wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej, policjanci  mają także na uwadze przestrzeganie porządku na wodzie i bezpieczeństwo wędkarzy. Kontrolują posiadane przez nich zezwolenia i inne dokumenty, uprawniające do amatorskiego połowu ryb. Przeciwdziałają tym samym przypadkom kłusownictwa. Patrol wodny kontroluje też jednostki oraz stan trzeźwości osób, które nimi kierują.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl