„Trzeźwy poranek” na Podlasiu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” na Podlasiu

Data publikacji 11.10.2016

Policjanci podlaskiej drogówki prowadzili dzisiaj na terenie całego województwa działania pn. „Trzeźwy poranek”. Mundurowi skontrolowali blisko 3800 kierujących. Okazało się, że 14 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz osoby te za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj rano blisko 80 policjantów ruchu drogowego z terenu całego województwa wspomaganych przez mundurowych innych pionów prowadziło działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Podczas dwugodzinnej akcji funkcjonariusze zbadali trzeźwość prawie 3800 kierujących. Niestety okazało się, że znalazło się wśród nich 14 kierowców, którzy kierowali pojazdami po spożyciu alkoholu. Jednym z nich był 55-latek zatrzymany do kontroli przez augustowskich policjantów. Mężczyzna jadąc ciężarowym iveco miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. W innym przypadku mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku patrolując drogę krajową nr 65 skontrolowali w Fastach  24-letniego kierującego seatem. Okazało się, że mieszkaniec powiatu grajewskiego również był nietrzeźwy. W jego przypadku alkomat wykazał także prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze podczas działań zatrzymali do kontroli kierowcę, który nie zważając na to, że ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadł za jego kierownicę. Teraz nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie na drodze będą tłumaczyć się przed sądem. Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl