Działania „Ciężarówka” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Ciężarówka”

Data publikacji 24.10.2016

Podlascy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Ciężarówka”. Mundurowi kontrolowali samochody ciężarowe i ich kierowców poruszające się po głównych drogach województwa. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy nie jadą zbyt szybko.

W miniony wtorek i niedzielę podlascy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na drogach krajowych nr 8, 19 i 61 działania kontrolne pod nazwą ,,Ciężarówka”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar z udziałem samochodów ciężarowych. Mundurowi w trakcie akcji sprawdzali m.in. stan techniczny ciężarówek, czy nie jadą one zbyt szybko oraz czy ich kierowcy są trzeźwi i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Podczas tych dwudniowych działań funkcjonariusze dokładnie skontrolowali blisko 200 samochodów ciężarowych oraz zbadali stan trzeźwości ponad tysiąca kierujących takimi pojazdami osób, z których na szczęście żadna nie zdecydowała się na jazdę po spożyciu alkoholu. Ponadto w trakcie akcji policjanci zatrzymali w związku ze złym stanem technicznym pojazdów 9 dowodów rejestracyjnych. Dodatkowo mundurowi ujawnili w tym czasie 125 wykroczeń popełnianych przez kierujących stosując wobec ich sprawców przewidziane prawem środki.

Podlascy policjanci tego typu działania kontynuować będą także w przyszłości.

Zobacz też:

KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Ładowanie odtwarzacza...