Zadławił się protezą – pomogli policjanci - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadławił się protezą – pomogli policjanci

Data publikacji 29.03.2017

Szybka reakcja monieckich policjantów ruchu drogowego przyczyniła się do uratowania 48-letniego mężczyzny, który zadławił się protezą.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mońkach spotkali się dzisiaj z niecodzienną sytuacją. Około godziny 8:00 w trakcie prowadzonej akcji „Błysk” na ulicy Białostockiej w Mońkach, do funkcjonariuszy podjechał kierowca ciężarówki prosząc o pomoc. Mężczyzna poinformował policjantów, że w trakcie jazdy połknął protezę, która utkwiła mu w przełyku i utrudnia oddychanie. Kierowca był zdenerwowany i miał problemy z oddychaniem. Jeden z mundurowych, posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ratownictwa medycznego, po rozpoznaniu sytuacji natychmiast zadecydował o przewiezieniu 48-latka do lekarza. Po zaparkowaniu ciężarówki w bezpiecznym miejscu policjanci niezwłocznie przetransportowali mieszkańca gminy Choroszcz do Ambulatorium w Mońkach, przez cały czas kontrolując jego czynności życiowe. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, nie doszło do tragedii a poszkodowany trafił pod opiekę specjalistów.

 

źródło – oficer prasowy KMP w Mońkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Praca w Policji