Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017” – podlaski etap wojewódzki zakończony

Data publikacji 30.03.2017

Eliminacje wojewódzkie konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017” zakończone. W organizowanym w tym roku turnieju, o miano najlepszych, walczyli policjanci pionu kryminalnego z Podlasia. Zwycięzcy, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy. Finał ogólnopolski konkursu odbędzie się w czerwcu w Pile.

Dzisiaj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”. W zmaganiach o tytuł najlepszych podlaskich funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało w sumie 14 czteroosobowych drużyn składających się z najlepszych mundurowych. W skład każdej ze startujących grup wchodzili policjanci operacyjni, dochodzeniowo – śledczy, technik kryminalistyki i funkcjonariusz nadzorujący pracę całego zespołu. W ramach konkursu mundurowi musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach. Pierwszą był test wiedzy, w którym policjanci musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych, a także wybranych przepisów służbowych. Innym etapem turnieju było strzelanie, gdzie mundurowi musieli wykazać się sprawnością i szybkością na będącym częścią tej konkurencji torze przeszkód i chwilę później celnym okiem na strzelnicy. Czekały na nich też zadania praktyczne. Jednym z nich był kazus, gdzie zadaniem policjantów było wskazanie kwalifikacji prawnej zdarzenia oraz wymienienie właściwych czynności procesowych i wykrywczych do zrealizowania. Kolejne polegało na zabezpieczeniu śladów i wykonaniu odpowiednich czynności na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu konkursu i podsumowaniu wyników zostali wyłonieni zwycięzcy w pięciu kategoriach. Najlepszym policjantem operacyjnym okazał się funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zaś pierwsze miejsce w kategorii policjant dochodzeniowo – śledczy oraz technik kryminalistyki zajęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowym, który najlepiej nadzorował pracę swojego zespołu został funkcjonariusz z białostockiej komendy, zaś drużynowo zwyciężyli policjanci reprezentujący Komendę Miejską Policji w Białymstoku. Wszyscy zwycięzcy z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe dyplomy. Teraz czterech białostockich funkcjonariuszy reprezentować będzie województwo podlaskie w czerwcowym finale ogólnokrajowego turnieju, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl