Nielegalny arsenał w mieszkaniu 58-latka - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny arsenał w mieszkaniu 58-latka

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Białegostoku w mieszkaniu 58-latka znaleźli broń i amunicję, na które nie miał wymaganego prawem zezwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz mundurowi będą ustalać, jak właściciel arsenału wszedł w jego posiadanie.

Funkcjonariusze białostockiej „dwójki” i Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku realizując czynności służbowe w miniony piątek udali się do jednego z mieszkań na osiedlu w centrum miasta. Tam mundurowi znaleźli kilka sztuk broni palnej, a także amunicję do broni myśliwskiej i hukowej. Arsenał zgromadził i przechowywał w domu 58-latek. Mężczyzna nie miał na to wymaganego prawem zezwolenia, w związku z czym został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Białostoczanin usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz mundurowi będą ustalać, jak właściciel arsenału wszedł w jego posiadanie, a dalej sprawą zajmie się sąd.

 

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl