Chciał przekupić hajnowskich policjantów - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić hajnowskich policjantów

Data publikacji 19.05.2017

Nietrzeźwy rowerzysta chciał nakłonić hajnowskich policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wczoraj około 8.30 w miejscowości Dubiny zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych. Twierdził również, że nie ma przy sobie dokumentu tożsamości. Podczas kontroli okazało się jednak, że ma przy sobie dowód osobisty. W trakcie badania stanu trzeźwości alkomat wykazało, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Aby nie zostać ukaranym 59-latek usiłował wręczyć policjantom „łapówkę” w kwocie 50 złotych. Mieszkaniec gminy Hajnówka natychmiast został zatrzymanyi umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło - oficer prasowy KPP w Hajnówce 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Praca w Policji