Nielegalny wyrób papierosów w Augustowie - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny wyrób papierosów w Augustowie

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci z Augustowa wspólnie z funkcjonariuszami z suwalskiej skarbówki zatrzymali 60-latka, który nielegalnie wytwarzał wyroby tytoniowe. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Ustalenia funkcjonariuszy z Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Służby Celno-Skarbowej  z Suwałk doprowadziły do ujawnienia nielegalnego procederu w Augustowie. W piwnicy 60-letniego mężczyzny w miniony czwartek mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli 76 kg suszu liści tytoniu oraz 6,8 kg pociętego tytoniu, z którego można wytworzyć 6.800 sztuk papierosów. Ponadto w ręce funkcjonariuszy wpadła specjalistyczna maszyna do cięcia tytoniu o wartości 7.000 złotych, waga elektroniczna oraz 1.700 sztuk torebek foliowych. Nielegalny wyrób papierosów naraziłby Skarb Państwa na straty w wysokości około 41.000 złotych. 60-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Praca w Policji