Delegacja holenderskich policjantek w Białymstoku - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja holenderskich policjantek w Białymstoku

Data publikacji 05.06.2017

Delegacja policjantek z Holandii, odwiedziła Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Spotkanie odbyło się w ramach projektu współpracy pomiędzy Policją polską a holenderską "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii", poświęconemu zapobieganiu handlowi ludźmi.

Delegacja policjantek z Holandii odwiedziła dzisiaj Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. Spotkanie odbyło się w ramach projektu współpracy pomiędzy Policją polską a holenderską "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii", poświęconemu zapobieganiu handlowi ludźmi. W godzinach rannych holenderskie funkcjonariuszki spotkały się z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Panem insp. Eligiuszem Kubickim, a następnie z Wojewodą Podlaskim Panem Bohdanem Józefem Paszkowskim. Część warsztatowa spotkań, której to głównymi prelegentkami były funkcjonariuszki, rozpoczęła się już o godz. 11.00 na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Treści edukacyjno–informacyjne z zakresu handlu ludźmi usłyszeli również studenci Politechniki Białostockiej, jeszcze przed godz. 14.00. Ostatnim etapem dzisiejszej wizyty policjantek holenderskich było spotkanie z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku Panem nadkom. Pawłem Zabrockim.

Warto zaznaczyć, że założenia projektu współpracy pomiędzy Policją polską a holenderską "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii" – w dobie współczesności są niezwykle istotne, a przy tym aktualne.

Sedno interdyscyplinarnej współpracy w obszarze tematycznej profilaktyki, w kontekście zbliżających się wakacji oraz podejmowania nasilonych wyjazdów za granicę w celach zarobkowych, ponownie dostrzegli funkcjonariusze oraz pracownicy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy tym razem, zaprosili na prelegentów - przedstawicieli holenderskiej Policji.

Warsztaty, których walorem innowacyjnym było prowadzenie spotkań przez praktyków zajmujących się problematyką handlu ludźmi w Holandii, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród białostockich studentów. Znaczna część odbiorców zadawała pytania prelegentom, zarówno w trakcie, jak również po spotkaniach.

Tego rodzaju warsztaty zostaną również przeprowadzone w najbliższych dniach, na terenie Augustowa oraz Suwałk.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl