Policjanci na szkoleniu w ZSM w Białymstoku - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na szkoleniu w ZSM w Białymstoku

Data publikacji 07.06.2017

W Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z zakresu kontroli stanu technicznego autokarów oraz układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy. Odpowiedzialnymi za aspekt merytoryczny oraz techniczny szkolenia były osoby, które od wielu lat posiadają uprawnienia diagnosty.

Dzisiaj, w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbyło się szkolenie funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z zakresu kontroli stanu technicznego autokarów oraz układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jazdy. Mundurowych w aspekt merytoryczny oraz praktyczny wprowadziły osoby posiadające wieloletnie uprawnienia diagnosty - Zastępca Dyrektora ds. Centrum Kształcenia Praktycznego nr 2 Pan Krzysztof Czerech oraz jeden z nauczycieli praktycznej nauki zawodu w ZSM w Białymstoku Pan Piotr Krajewski. Dzisiejsze szkolenie było kolejnym etapem doskonalenia umiejętności praktycznych funkcjonariuszy dokonujących kontroli stanu technicznego autokarów w trakcie pełnionej na co dzień służby. Szkoleniowcy przeprowadzali zajęcia z wykorzystaniem podstawionego autobusu białostockiego PKS tak, aby jak najwięcej treści merytorycznych omówić na konkretnych przykładach. Oczywiście pojazd nie budził najdrobniejszych zastrzeżeń.

Zapamiętaj!!!

Aby podróż autokarem należała do udanych należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków:

  • Przed wyjazdem dziecka autokarem na wakacje, wycieczkę, sprawdź, kto i gdzie organizuje jego wyjazd i pobyt. Dowiedz się czy ktoś ze znajomych nie wysłał na wakacje swojej pociechy korzystając z usług tego samego przewoźnika.

Zapamiętaj!!! Niższa cena wynajęcia autokaru na wycieczkę nie powinna decydować o wyborze przewoźnika.

  • Ustal, czy wychowawcy i opiekunowie mają odpowiednie kwalifikacje. Dowiedz się, jaki jest program pobytu i czy jest on zgodny z oczekiwaniami Twoimi i Twojego dziecka.
  • Przed wyjazdem dziecka autokarem, poproś o skontrolowania pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem, osobiście lub telefonicznie skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji. Policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.
  • Chcesz sprawdzić punkty kontroli autokarów w Twoim mieście KLIKNIJ TUTAJ

 

Jeżeli masz uzasadnienie podejrzenia, co do kierowcy lub stanu technicznego pojazdu natychmiast wezwij Policję! 

 

Jeżeli kierowca, przewoźnik nie chce zgodzić się na kontrolę Policji to znak, że coś jest nie w porządku. 

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl