Policja apeluje o rozsądek podczas upałów - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje o rozsądek podczas upałów

Data publikacji 04.08.2017

Wysokie temperatury, w połączeniu z brakiem rozsądku są bardzo niebezpieczne. Policja apeluje o niepozostawianie w samochodzie dzieci i zwierząt, a także o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Policja apeluje o rozsądek podczas upałów. Wysokie temperatury, w korelacji z brakiem wyobraźni, mogą bowiem doprowadzić do zagrożenia zdrowia a nawet życia. Funkcjonariusze podkreślają, że podczas upałów nie należy pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie. Ponadto, należy zwracać uwagę na uczestników ruchu drogowego, w tym również na kierowców, którzy mogą potrzebować pomocy. Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w miejscowości Krzywe, zauważyli samochód zaparkowany w zatoce autobusowej. Obok auta stał mężczyzna, który machał rękoma i wzywał pomocy. Policjanci natychmiast zatrzymali się. Okazało się, że 32-letni kierowca źle się poczuł. Funkcjonariusze bezzwłocznie przystąpili do udzielenia mu pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie. Do czasu przybycia załogi ratunkowej, mundurowi monitorowali funkcje życiowe mężczyzny. 32-latek został przewieziony do szpitala.

Policja apeluje - nie bądźmy obojętni. W sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia dzwońmy pod numer alarmowy 997 lub 112.