„PARKING DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”–DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„PARKING DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”–DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Data publikacji 29.08.2017

Podlascy policjanci z pionu ruchu drogowego przeprowadzili działania „Parking dla osób niepełnosprawnych”. Mundurowi kontrolowali pojazdy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych oraz sposób ich parkowania na miejscu postojowym przeznaczonym dla pojazdów tych osób. Okazało się, że nie wszyscy postępowali zgodnie z przepisami.

W dniach od 7 do 27 sierpnia funkcjonariusze Ruchu Drogowego z całego województwa prowadzili działania prewencyjno–kontrolne „Parking dla osób niepełnosprawnych”. Funkcjonariusze kontrolowali podczas akcji miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Mundurowi sprawdzali, czy nie zatrzymują się na nich kierowcy, którzy nie mają do tego wymaganych uprawnień oraz uważnie przyglądali się kartom parkingowym dla osób niepełnosprawnych pod kątem wiarygodności ich posiadania. Ponadto policjanci kontrolowali pojazdy przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych, szczególny nacisk kładąc na ich stan techniczny, odpowiednie wyposażenie i oznakowanie. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzili blisko 100 pojazdów przeznaczonych do przewozu osób niepełnosprawnych, ujawnili 11 kierowców nieuprawnionych do parkowania na miejscu postojowym dla osób niepełnosprawnych oraz skontrolowali blisko 130 specjalnych kart parkingowych.

Działania „Parking dla osób niepełnosprawnych” spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywną aprobatą wśród kierujących korzystających z parkingów przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, jak również innych użytkowników dróg.