Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy garnizonu podlaskiego - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy garnizonu podlaskiego

Data publikacji 07.09.2017

27 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy, którzy będą pełnić służbę w podlaskim garnizonie Policji. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 27 policjantów – 24 mężczyzn i 3 kobiety, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku Panem nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich rozpoczynające się w najbliższy poniedziałek kilkumiesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnie 13 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 3 do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, po 2 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz po 1 do Komend Powiatowych Policji w Augustowie, Sokółce, Mońkach, Hajnówce, Bielsku Podlaskim, Zambrowie, Siemiatyczach. Nowo przyjęci do służby mundurowi tradycyjnie mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od swoich przybyłych na uroczystość bliskich i przyjaciół.

Posterunkowy Łukasz Cynar, który dzisaj złożył rotę ślubowania zapytany: "Jak się czuje w roli policjanta, który już za niespełna 6 miesięcy bedzie pełnił służbę w rzeczywistym świecie?" oświadczył - "(...) Pozytywnie. Nie mogę w to uwierzyć. Jest to dla mnie prawdziwe wyzwanie do którego podchodzę bardzo odpowiedzialnie (...)".

Praca w Policji