Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech piratów drogowych zatrzymanych dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci białostockiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca te zostały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców, mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie, jechał ulicą Kopernika z prędkością 116km/h.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony weekend, wyeliminowali z ruchu trzech piratów drogowych. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane przez internautów w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Kopernika, w  piątek przed północą. 36–letni kierowca chevroleta jechał z prędkością 123 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący na tym odcinku drogi,  przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Kolejnego pirata drogowego policjanci zatrzymali w  sobotę, około godziny 23.50. 24-latek jechał seatem na ulicy Kopernika z prędkością 116 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 56 km/h. Dodatkowo od kierującego czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że zjadł wcześniej śliwki z alkoholem. Trzeciego z piratów drogowych policjanci białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w niedzielę, po godzinie 4.00. Na Alei Solidarności 23-latek prowadził mazdę z prędkością 120 km/h. 36 i 23-letni kierowcy stracili prawa jazdy. Mężczyźni zostali również ukarani mandatami karnymi, a także otrzymali po 10 punktów karnych. Z kolei 24-latek, za jazdę w stanie nietrzeźwości, odpowie przed sądem.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowana do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna  prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Powrót na górę strony