Policjanci zatrzymali w weekend 9 osób poszukiwanych - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali w weekend 9 osób poszukiwanych

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci zatrzymali w weekend 9 osób poszukiwanych. Dwoje z nich wpadło w ręce mundurowych podczas interwencji, którą zgłosił policjantom sam poszukiwany.

Policjanci, z rejonu działania Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w ciągu ostatnich dni zatrzymali 9 osób poszukiwanych. Do jednego z zatrzymań doszło wczoraj około godziny 22.00. Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku zostali skierowani przez dyżurnego miejskiego do jednego z mieszkań na osiedlu Wygoda, gdzie według zgłaszającego miało dojść do awantury. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali 29-latkę, która miała być prowodyrką całego zdarzenia. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że kobieta była poszukiwana przez Komisariat Policji w Siemiatyczach. Miała ona do odbycia karę roku pozbawienia wolności za kradzieże. Także sprawdzając dane zgłaszającego awanturę okazało się, że on również ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 50-latek był bowiem poszukiwany przez jednostkę z Moniek do odbycia kary 9 miesięcy więzienia. Białostoczanie trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Białostoccy policjanci zatrzymali również 7 innych osób poszukiwanych, tym razem w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłacone grzywny.