Za szybką jazdę stracili prawa jazdy - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybką jazdę stracili prawa jazdy

Data publikacji 09.10.2017

Policjanci z białostockiej drogówki, w trakcie kontroli miejsc wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali dwie osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wyeliminowali z ruchu kolejnych „piratów drogowych”. Miejsca, w których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, zostały wskazane wcześniej przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w sobotę, po godzinie 10.00 na ulicy Gen. Stanisława Maczka. Pomiar prędkości wykazał, że kierujący seatem jechał 121 km/h. 74-letni mieszkaniec Łomży przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 51 km/h. Kolejnego pirata drogowego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tego samego dnia o godzinie 17.00. Jak się okazało, 48-letni białostoczanin na ulicy Witolda Sławińskiego prowadził renault z prędkością 106 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Nieodpowiedzialnym kierowcom mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Dodatkowo, zostali oni ukarani mandatami karnymi oraz otrzymali 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.