Pijany mężczyzna wyrzucił psa z balkonu - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany mężczyzna wyrzucił psa z balkonu

Data publikacji 17.11.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który wyrzucił szczeniaka z balkonu. Zwierzak spadł z wysokości kilkunastu metrów do ogródka przy bloku. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził minioną noc. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się teraz funkcjonariusze z białostockiej „trójki”.

Do dyżurnego białostockiej komendy, wczoraj, około godziny 13.00, zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że widziała jak mężczyzna wyrzucił psa z balkonu, z czwartego piętra. Na miejsce zdarzenia, na osiedle Zielone Wzgórza, natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjanci, w rejonie wskazanego przez kobietę bloku, zauważyli rannego szczeniaka. Mundurowi, za pośrednictwem dyżurnego bezzwłocznie wezwali patrol Straży Miejskiej, który zabrał trzęsącego się zwierzaka do najbliższego zakładu weterynaryjnego. W rozmowie ze zgłaszającą, mundurowi natomiast ustalili okoliczności oraz przebieg zdarzenia. Kobieta wskazała balkon, z którego został wyrzucony pies, a także podała szczegółowy rysopis sprawcy. Policjanci natychmiast udali się do mieszkania właściciela szczeniaka, lecz drzwi im nikt nie otworzył. Wychodząc z bloku, mundurowi zauważyli w rejonie pobliskiego parkingu mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. Na widok patrolu zaczął on uciekać. Jednak już po kilkudziesięciu metrach policjanci zatrzymali 28-letniego białostoczanina. Okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 28-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził minioną noc. Teraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Białymstoku wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Dzięki wzorowej postawie białostoczanki oraz sprawnej akcji mundurowych psiak został uratowany i trafił pod opiekę specjalisty, gdzie dochodzi do zdrowia.

Znęcanie się nad zwierzętami oraz niewłaściwe ich traktowanie reguluje Ustawa o ochronie zwierząt, która za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.