Liturgia w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Liturgia w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin

Data publikacji 03.12.2017

Święty Michał Archanioł to patron Policji. Dzisiaj, w Cerkwi pod wezwaniem Mądrości Bożej Hagia Sophia w Białymstoku, odbyła się Liturgia w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin.

Dzisiaj, o godzinie 10.00, w Cerkwi pod wezwaniem Mądrości Bożej Hagia Sophia w Białymstoku, odbyła się Liturgia w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin. Celebrowana była przez Jego Ekscelencję Najprzewielebniejszego Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego Jakuba w otoczeniu kapłanów służb mundurowych. Gospodarzem uroczystości był Prawosławny Kapelan Podlaskiej Policji Ksiądz Anatol Konach.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz wraz ze swoim Zastępcą podinspektorem Jackiem Tarnowskim, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa podlaskiego Pan Krzysztof Wierzbicki wraz z Zastępcami, komendanci komend miejskich i powiatowych Policji naszego województwa oraz funkcjonariusze i pracownicy Policji garnizonu podlaskiego.

Podczas Liturgii nie zabrakło również policyjnej kompanii honorowej oraz pocztu sztandarowego. Zebrani modlili się w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin. Na zakończenie, Jego Ekscelencja bp Jakub w ciepłych słowach podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną i trudną służbę. Podkreślił, że docenia bardzo ważną rolę Policji w społeczeństwie, zaś  Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku podziękował Jego Ekscelencji bp Jakubowi za wsparcie duchowe tak potrzebne funkcjonariuszom w ich codziennej służbie.

Ponadto, Prawosławny Kapelan Podlaskiej Policji Ksiądz Anatol Konach, z tytułu 25-lecia posługi duszpasterskiej w garnizonie podlaskim otrzymał szczególny prezent w postaci Mitry, którą Jego Ekscelencja bp Jakub nałożył mu na głowę.

Obchody święta patrona Policji swoją obecnością i śpiewem uświetnił Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.