Spotkanie ze studentami Uniwersytetu w Białymstoku - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ze studentami Uniwersytetu w Białymstoku

Data publikacji 13.03.2018

Ze studentami Uniwersytetu w Białymstoku spotkał się szef podlaskiej Policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Rozmowę z młodymi ludźmi rozpoczął od stwierdzenia, że „Praca w Policji jest wymagająca ale przy tym wyjątkowa”. Na czym polega praca policjantów na co dzień, dlaczego jest to służba i czy rzeczywiście warto nimi zostać … to jedynie część z wielu kwestii które zostały poruszone ze słuchaczami uczelni podczas dzisiejszego spotkania.

Dziś, na auli Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, ze studentami spotkał się szef podlaskiej Policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz. Rozmowę z młodymi ludźmi rozpoczął od stwierdzenia: „Praca w Policji jest wymagająca ale przy tym wyjątkowa. Jednocześnie warto pamiętać, że jest to służba ale służba na rzecz drugiego człowieka”. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku przedstawiając m.in. strukturę formacji, jej główne zadania kilkakrotnie podkreślał, że każdy dzień policjanta jest inny i  niejednokrotnie wiąże się z podejmowaniem szybkich, a przy tym niezwykle odpowiedzialnych decyzji. Jednocześnie podkreślał, że każdy, kto zauważa w sobie mniejszą lub większą chęć pomagania innym zapewne odnajdzie się w tym „zawodzie” i będzie czerpał z niego satysfakcję.

A o tym jak zostać policjantem, jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji mówili szerzej podlascy policjanci, na co dzień zajmujący się doborem do służby.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć m.in. na stronie www.podlaska.policja.gov.pl