Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1918 NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data publikacji 09.11.2018

Ponad 500 zawodników i trzy dystanse, z którymi mierzyli się uczniowie szkół, klas mundurowych i reprezentanci służb mundurowych. 100, 500 i 1918 metrów z przeszkodami mieli do pokonania uczestnicy dzisiejszych biegów. Trofea w kategorii służb mundurowych zdobyli policjanci reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowali III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI. Rywalizacja sportowa, w której udział wzięły dzieci ze szkół, uczniowie z klas mundurowych i przedstawiciele służb, odbyła się na łapskiej bindudze i poprzedzona została wspólnym odśpiewaniem hymnu punktualnie o godzinie 11.11. W akcji Ministerstwa Edukacji "REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ", udział wzięło kilkaset osób w tym również funkcjonariusze służb podległych MSWiA. Podczas biegu nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników czuwali ratownicy z Nadziei. Zawodnicy mieli do pokonania trzy dystanse w zależności od kategorii wiekowej. Uczniowie do lat 9 mogli rywalizować w biegu na 100 metrów. Ich starsi koledzy  musieli pokonać 500 metrów z przeszkodami. Najdłuższą trasę  pokonywali zawodnicy powyżej 15 roku życia reprezentujący między innymi klasy mundurowe i reprezentanci służb mundurowych. Koronny dystans 1918 metrów najszybciej pokonali policjanci. Zarówno w kategorii kobiet jak  i mężczyzn zwyciężyli funkcjonariusze reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Każdy ze zwycięzców otrzymał statuetkę, medal oraz dyplom oraz upominki ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Narwiański Park Narodowy oraz Nadleśnictwo Rudka.