Podsumowanie działań „Prędkość” - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 19.05.2015

Blisko 400 skontrolowanych pojazdów i 235 kierowców ukaranych mandatami to wynik akcji „Prędkość” przeprowadzonej na terenie województwa przez podlaskich policjantów ruchu drogowego.

W miniony wtorek policjanci podlaskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Podczas działań mundurowi na terenie całego województwa, wykorzystując ręczne mierniki prędkości i videorejestratory sprawdzali, czy kierowcy podróżujący głównymi ciągami komunikacyjnymi nie jeżdżą zbyt szybko. W ciągu całej akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko 400 kierowców, spośród których 235 ukarali mandatami. Mundurowi aż w 219 przypadkach odnotowali przekroczenie prędkości. W 2 - przekroczenie prędkości było większe niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwsza sytuacja tego typu miała miejsce na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej jednostki w ramach niniejszych działań kontrolowali prędkość min na drodze krajowej nr 61. W miejscowości Rydzewo w gminie Miastkowo mundurowi zatrzymali seata leon, który w miejscu, gdzie maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, jechał 102 km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedziała 37-latka, która tłumaczyła swoje zachowanie pośpiechem. W związku z obowiązującymi od wczoraj przepisami, policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Dodatkowo została ona ukarana mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Z kolei w Białymstoku na ulicy Ciołkowskiego policjanci białostockiej drogówki zatrzymali mitsubishi pajero. Siedzący za kierownicą 38-latek przekroczył prędkość o 58 km. Mężczyzna na odcinku gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70, jechał z prędkością 128 km/h. I w tym przypadku mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna, niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż jedna z najpoważniejszych przyczyn wypadków, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Mając to na uwadze tego typu działania będą kontynuowane na terenie Podlasia w najbliższej przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl