Łomżyńscy policjanci z „Autochodzikiem” w podstawówce - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńscy policjanci z „Autochodzikiem” w podstawówce

Data publikacji 28.10.2015

Łomżyńscy policjanci od początku roku szkolnego spotykają się z uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają małym słuchaczom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj funkcjonariusze z „Autochodzikiem” odwiedzili szkołę podstawową nr 4 w Łomży.

W miniony poniedziałek łomżyńscy policjanci odwiedzili dzieci w szkole podstawową nr 4 w Łomży. Mundurowi przy pomocy Zestawu edukacyjnego „Autochodzik” pomagali młodym słuchaczom w zrozumieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci poprzez zabawę zwracali najmłodszym uwagę na aspekt związany z bezpieczeństwem pieszego, który przechodzi przez jezdnię. Zajęcia te były również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Zestaw edukacyjny wykorzystywany przez policjantów w profilaktyce z zakresu bezpieczeństwa na drodze zakupiony został w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Mundurowi apelują do rodziców i opiekunów dzieci aby wykorzystywali każdy moment do tego by edukować je w zakresie bezpiecznych zachowań, w tym zwłaszcza z zagadnień ruchu drogowego.

- Pokażmy naszym pociechom najbezpieczniejszą drogę do szkoły.

- Wyjaśnijmy dziecku, dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię i przechodzić na czerwonym świetle.

- Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, bezwzględnie wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że młody człowiek świadomy zagrożeń będzie bardziej uważny, a co za tym idzie bezpieczniejszy.

źródło – KMP w Łomy

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl