Przedstawiciele Policji na kolejnym spotkaniu z seniorami - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele Policji na kolejnym spotkaniu z seniorami

Data publikacji 04.11.2015

Odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Akademii Seniora, którego uczestnikami byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łomży.

Wczoraj w Łomży odbyło się spotkanie z seniorami. W trakcie tego profilaktycznego przedsięwzięcia pracownik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku przypominał zgromadzonym o metodach działania oszustów, którzy nie znają granic w swojej pomysłowości oraz  bezwzględności i aby uwiarygodnić swoją osobę podszywają się  często  pod członka rodziny czy funkcjonariusza publicznego, którzy pilnie potrzebują pieniędzy. Dzięki tego typu spotkaniom podlascy seniorzy są coraz ostrożniejsi i do szybkich decyzji finansowych podchodzą z rozwagą pamiętając, że oszustom przyświeca ten sam cel – wykorzystać ich ufność. 

W trakcie wczorajszych „rozmów o bezpieczeństwie”  jego uczestnicy dzieli się także swoimi doświadczeniami oraz historiami z życia,  które niewątpliwie były też swoistym ostrzeżeniem na temat jak unikać niebezpiecznych sytuacji i nie dać się oszustom. Ponadto spotkanie w ramach realizowanego  projektu było okazją do utrwalenia wiedzy na temat informacji - gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl