Potrącenie dwóch chłopców na pasach - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie dwóch chłopców na pasach

Data publikacji 08.11.2015

W Łomży na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia dwóch chłopców. W wyniku zdarzenia 8-latek z obrażeniami ciała trafił do białostockiego szpitala. Kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz łomżyńscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

W miniony piątek, około godziny 16.45 dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o potrąceniu dwóch chłopców na oznakowanym przejściu na ulicy Prusa. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zgłoszenia. Tam wstępnie ustalili, że 71-letni kierujący matizem jadąc lewym pasem ruchu ulicą Zawadzką (od strony Sikorskiego w kierunku Piłsudskiego) ominął pojazd, który zatrzymał się bezpośrednio przed przejściem i potrącił pieszych przechodzących po oznakowanym przejściu dla pieszych (od strony ulicy Prusa w kierunku Mazowieckiej). W wyniku zdarzenia 8-latek z obrażeniami ciała przetransportowany został do białostockiego szpitala. Starszemu z chłopców 11-latkowi nic się nie stało. W związku ze zdarzeniem łomżyńscy policjanci kierowcy daewoo zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Przyczyny i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy mundurowi i apelują do kierowców o ostrożność. Pamiętajmy by:

• zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, w momencie kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia;

• nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, gdzie może łatwo dojść do potrącenia;

• nie zjeżdżać nagle na pobocze, szczególnie w porze wieczornej;

• jeździć z dozwoloną i dostosowaną do warunków drogowych prędkością, tak by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.

 

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl