Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystości z Okazji Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej

Data publikacji 18.11.2015

Blisko 40 pracowników cywilnych oraz 14 policjantów nagrodził Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Mierzwa. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste spotkanie z Okazji Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej. Szef podlaskiej Policji podkreślił znaczenie służby cywilnej i administracji państwowej w funkcjonowaniu państwa.

Dzień 11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowej administracji a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden wielki organizm, którego sercem jest sprawnie działająca administracja rządowa”.

Obchodzony od 2000 roku Dzień Służby Cywilnej był okazją do wręczenia przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinsp. Sławomira Mierzwę medali, odznaczeń i nagród pieniężnych. W uznaniu szczególnych zasług oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, szef podlaskiej Policji wyróżnił 37 pracowników cywilnych naszego garnizonu. Korzystając z okazji Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku odznaczył także 7 funkcjonariuszy Policji - Odznaką Zasłużony Policjant oraz 7 - Medalem za Długoletnią Służbę.

Generał Sławomir Mierzwa podziękował wszystkim wyróżnionym za sumienną pracę i zaangażowanie. Podkreślił dużą rolę pracowników cywilnych Policji realizujących zadania na rzecz funkcjonowania ”policyjnej formacji”.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl