Szkolenie przewodników psów służbowych - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie przewodników psów służbowych

Data publikacji 22.12.2016

W Grajewie oraz w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku odbyły się zajęcia retresurowe dla przewodników psów służbowych w specjalności patrolowej, tropiącej i patrolowo-tropiącej. W szkoleniu wzięli udział także funkcjonariusze białostockiej straży miejskiej.

W Parku Miejskim w Grajewie w poniedziałek oraz wczoraj na terenie Parku Zwierzynieckiego przy ulicy 11 Listopada w Białymstoku, odbyły się szkolenia dla przewodników psów służbowych. Łącznie w zajęciach prowadzonych pod nadzorem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wzięło udział 43 funkcjonariuszy z województwa podlaskiego wraz z ich czworonożnymi partnerami.

Tematem przewodnim prowadzonych przez podkomisarza Grzegorza Bielawskiego z białostockiej prewencji zajęć retresurowych było tropienie śladów ludzi w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, z wykorzystaniem trudnego podłoża oraz bodźców rozpraszających. Ćwiczenie zakończone było zatrzymaniem ukrywającej się osoby niebezpiecznej. Nie zabrakło również elementów posłuszeństwa ogólnego psa służbowego oraz formowania szyków policyjnych. W zajęciach na terenie Białegostoku uczestniczyli również funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku.

 

źródło – KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl