„Prędkość” w województwie podlaskim (wideo) - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Prędkość” w województwie podlaskim (wideo)

Data publikacji 01.08.2017

Policjanci ujawnili aż 965 przypadków przekroczeń prędkości w ramach akcji „Prędkość” przeprowadzonej na drogach województwa podlaskiego.

Podlascy policjanci ruchu drogowego w dniach 28–30 lipca w godzinach 6.00-22.00 przeprowadzili kolejne działania „Prędkość”. Ich głównym celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W działaniach wzięło udział 387 policjantów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali 1883 pojazdy i ujawnili aż 965 przekroczeń dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

W piątek około godziny 18.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na ulicy Andersa zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę punto, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Na tym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. Jak się okazało białostoczanin nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów a badanie alkomatem wykazało u niego niemal 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków. Apelujemy więc do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożność na drodze. Podlascy policjanci zapowiadają, że w przyszły weekend na podlaskich drogach przeprowadzone zostaną działania „Bezpieczna droga”.

Więcej na stronach:

http://KMP w Białymstoku

http://KMP w Suwałkach

http://KPP w Bielsku Podlaskim

http://KPP w Sokółce

 

 

Ładowanie odtwarzacza...