Policjanci zapobiegli tragedii - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 19.08.2017

Dzięki pomocy psa służbowego policjanci białostockiej patrolówki odnaleźli 25-latka, którego rodzina podejrzewała o myśli samobójcze. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony czwartek po godzinie 23.00 otrzymał informację o zaginięciu mężczyzny, który wyszedł z mieszkania informując, że popełni samobójstwo. Skierowani na osiedle Leśna Dolina mundurowi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w rozmowie z siostrą zaginionego ustalili, że tego dnia widziała, jak brat wieszał sznur przez żyrandol i mówił, że sobie coś zrobi. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 25-latka. Dzięki pomocy psa służbowego, który szybko podjął trop, już po kilku minutach mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez najbliższych. Zaginiony na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 25-latek został zatrzymany. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze przekazali białostoczanina wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala.

Dzięki natychmiastowej reakcji białostockich policjantów oraz pomocy psa służbowego po raz kolejny udało się zapobiec tragedii.