PODLASCY POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE - Aktualności - Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE

Data publikacji 21.02.2019

W Suwałkach rozpoczęły się warsztaty szkoleniowe, doskonalące umiejętności strzeleckie funkcjonariuszy. W pierwszym kwartale skierowane są do policjantów ruchu drogowego. Podlascy policjanci pod czujnym okiem instruktorów prowadzą strzelania w różnych niebezpiecznych dla życia sytuacjach.

Policjanci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie pod okiem instruktorów z Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Warsztaty skierowane są do wszystkich funkcjonariuszy z garnizonu podlaskiego. Policjanci prowadzili strzelania w różnych sytuacjach typowych dla podejmowanych każdego dnia interwencji. Ponadto uczyli się współpracy w patrolu w niebezpiecznych dla życia ludzkiego sytuacjach, prowadząc strzelania pod wpływem różnych bodźców.

W pierwszym kwartale tego roku swoje umiejętności strzeleckie podnoszą policjanci z ruchu drogowego. Tematem zajęć jest interweniowanie wobec niebezpiecznych kierowców, praktyczne posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego oraz bronią służbową. Wczoraj mundurowi z jednostek Policji w Suwałkach, Sejn, Augustowa i Grajewa zainaugurowali cykl warsztatów.

Policjanci działają zwykle tam, gdzie jest niebezpiecznie, a ich priorytetem jest wyeliminowanie zagrożenia, a także szybkie i skuteczne przeprowadzanie interwencji. W związku z tym funkcjonariusze stale doskonalą swoje umiejętności. Kolejne szkolenie zaplanowane jest w marcu.